ICQRAJA NEWSLETTER No 29

[Dej of d dej]

Srijeda 25.10.2000.

[Novosti]

Vozdra rajo, sta ima kod vas??????
Kod nas skola pritisnula pa ni newsletter ne moze dolaziti na vrijeme.
Oprosticemo (nadam se) Esadu sto po ne znam ni ja koji put nije na
vrijeme napisao newsletter. Tesko je covjeku ... zaljubio se, a jos
u skoli navalili ;)))))

[Song of d dej]

BRANIMIR JOHNNY STULIC - TRAZI MENE/DAO SAM TI SVOJU LJUBAV

ko da trazis neko lice
u djelicu ogledala
u prazninu, u davninu
sjetno si se zagledala

ko da trazis neke ruke
od samoce grube ledne
u bistrini toplih suza
oci su ti drage cedne

a ja kradom neprimjetno
zavirujem u sne tvoje
i posmatram da li gledas
moje lice ruke moje


dao sam ti svoju ljubav
jer za drugo nemam dara
kakva sam to luda bio
znam da si me progledala

dao sam ti svoju ljubav
misleci da nesto vrijedi
nismo isti shvatio sam
osjecaj me rijetko vara

a ja i dalje bezuspjesno
razotkrivam tlapnje svoje
i nije pravo to sto cine
protiv mene rijeci moje


[Ivent of d dej]

DANAS, 25.10. JE EROLDINI RODJENDAN!!!!!!!!
Eroldina, ovim putem ti zelim cestitati u ime ICQraja teama (i u svoje
licno ime) ovaj dan koji dolazi samo jednom godisnje (ili jednom u
cetiri godine - za one koji su rodjeni 29.02.)
Zelim ti da zivis jos barem sto godina i da ti budem u mogucnosti
cestitati tvoj 116. rodjendan.


[Vedr of d dej]

Gledam kako sunce sija i smrzavam se ...

[Mudrost of d dej]

- Ko drugome jamu kopa, taj je grobar.  (narodna)
- Pitanje: Zasto zene duze zive od muskaraca?
  Odgovor: Nemaju zene!
  (s newsa)
- Ne valja: bacati se na vocku kamenjem, obice je grad (izvadak iz
Behara)
- Ne valja: biti dazdevnjaka, ciknuce, pa ces ogluviti (izvadak iz
Behara)
- Ne valja: da musko uzme jaje ispod kokosi, prestace nositi (izvadak
iz Behara)

[Vic of d dej]

Evo jedan vic ... nije nesto al ne mogu se niceg drugog sjetiti ...

Isli otac i sin i vide konja, kobilu i zdrijebe.
Radoznali sincic upita: "Tata, a sta je ono?", pokazivajuci na konja.
"Sine, to je konj", odgovori dosjetljivi otac.
"A sta je ovo?", opet radoznalo upita sincic ali ovaj put pokazujuci
na kobilu.
"E, to mu je zena", odgovor je glasio.
"A sta je ono?" upita dijete pokazujuci na zdrijebe.
"Sine, to ti je zdrijebe" rece otac.
"A gdje je njemu zena????" upita dijete.
"Sine moj ", rece ovaj ," samo konji se zene!"

[Cosak]

Otkad ja nisam napisao jedan "kvantitetan" cosak.
Evo ide ... dobih inspiraciju ...

Neki dan (ja mislim juce) nam je Coca-Cola iz Sarajeva djelila kolu.
Pedagogica (the Pedagogica) je zovnula redare iz svih razreda i turila
im u ruku da nose svima po pvc flasicu od pola litra kole. Elem ...
oni su to donijeli i podjelili. Nama, nit` je ko rek`o ko nam daje tu
kolu, nit` zasto. Odmah su po razredu pocele price tipa: "vidis ti sta
radi ova predizborna kampanja..." Kasnije saznadoh da su u medicinskoj
skoli u nekim razredima citali neki tekst o tome. To je bila, u stvari,
reklamna akcija Coca-Cole i Sezama-a koja je imala za cilj povecavanje
prodaje coca-cole i povecanje broja pretplatnika na "Male Novine" u
srednjoj skoli. Najs traj :))) Sumjnam da ce iko kupiti M. novine...
Eh ... zasto sam vam ovo ispricao???
Ovo je pozitivna stvar ... ljudi se barem trude. Pogledajte ostala
preduzeca u nasem kapitalistickom drustvu. Niko se nista ne trudi.
Ima hiljadu primjera:

- BHT-u placamo pretplatu, a program im je stvarno divan:
ujutru vijesti, pa djeciji program (repriza emisija i crtanih iz mog
ranog djetinjstva ... mozda idu na onu "Emisije su kao vino ... sto
starije to bolje"). Onda ide repriza neke od sapunica (prije je to bio
Sunset Beach, a sada, hvala Bogu, vise nije.) Sad je to neka druga
zaglupljujuca i visegodisnja sapunica. Ovaj put je na spanskom jeziku.
Poslije toga ide fudbalska utakmica SKLJ lige iz Hondurasa, direktan
prenos. Tu komentatori prosipaju iz sebe gluposti tipa: "Ograda je
pomjerena zbog velike kolicine navijaca", ili "Samo da nije bilo
golmana, lopta bi usla u go!". Nekad su jos gori ... nekad pustaju
direktan prenos utakmice nase premijer lige (kao danas: "Veliki derbi
... na stadionu je oko stotinjak gledalaca!!!!"). Elem ... kad se to
zavrsi idu vijesti. Onda ide repriza neke muzicke emisije. Poslije
toga je red na novu epizodu gore spomenute sapunice (ako ne mozete
gledati sad ... gledajte sutra reprizu, ako mozete ... gledajte i sada
i reprizu - ovo je moj buraz radio sa Sunset Beachom).
Tada je vrijeme za laku noc djeco. Crtani su opet iz mog ranog
djetinjstva. Poslije toga dnevnik, pa onda neka emisija, pa serije.
Onda emisija SKLJ, zabavnog karaktera (koju ce sutra reprizirati).
I onda dnevnik pa gotovo ...
To im je shema ... i tako svaki dan. A kad je trebalo nagovoriti raju
da placaju pretplatu, bio je reklamni slogan: "Pretplata nama, bolji
program vama!". Lazu gore nego politicari! :) NISTA NE RADE DA
POBOLJSAJU PROGRAM!!!!!.

- PTT BiH. Imaju monopol. Ljudi im se nadavase para. Kakav je kvalitet
veze?????? DIVAN. Moj, vec zastarjeli, 33600 modem jos nije zastario.
Kako??? Pa fino ... nikad se nisam uspio spojiti na brzinu vecu od
31200 bps. Nekad se desi da, kad dignem slusalicu, cujem hiljadu glasova
kako pricaju. Ima to i dobrih strana. Mogu se cuti price tipa: "Onaj
moj kad dodje, bona, odma trazi rucak. Ja nemerem ...". Kad vam je
dosadno, poslusajte sta vas telefon ima da kaze. I jos nesto u vezi
interneta. U Bosni i Hercegovini bi se moglo zaraditi na programu
koji bi se svao "Brojac pada veze". Taj bi program stvarno bio koristan
za neku statistiku. Ja ne znam da li sam se ikad diskonektovao
dobrovoljno. Ali, vidite kako nasa posta misli na nas. Linije su
"podesene" tako da stede pare ljudima (sto vise pada veza, manje cete
imati zivaca da se rekonektujete na net i manje cete trositi pare).
Ma rodila ih majka ... jesu nam pametni.
Jos nesto u vezi poste ... kada je Dinin rodjak (koji je administrator
na jednom od zenickih ISP-ova) nazvao da pita sta nije u redu sa
iznajmljenom vezom sa BiHnetom, zasto je tako spora. Dobio je DIVAN
odgovor, kao i sve u ovom cosku: "Ma to se sigurno negdje navlazio
kabal". I jos nisu htjeli da poprave. MA TO JE SRAMOTA. A tolike pare.
Ovdje niko ne gleda na kvalitet. Samo gledaju kako da iscjede sto vise
para od korisnika.

Necu vise primjera ... ima toga jos ... necu da vise crnim ovu, i bez
moje price, crnu zemlju.
A kad vidim ove politicare sta rade po onim skupstinama, dodje mi muka.
Stvarno, svijet bi trebao da shvati da, za neke prostore, demokratija
i nije najsavrsenije uredjenje. NAMA TREBA DIKTATURA!!!! NAMA TREBA JOS
JEDAN TITO!!!! Ili da budemo pedeset i druga drzava SAD-a (ovo drugo bi
bilo jos bolje).

Eto rajo vidimo se ...

P.S.

Nije sve tako crno ... imamo mi kadra da Bosna bude od Zadra do Skadra!


Danasnji ICQRAJA newsletter potpisuje: Senad Uka

Copyright (c) ICQRAJA team